Ciekawostki w aplikacji 1.5, czyli nad jakimi urządzeniami pracuje Zamel

  • 5 Odpowiedzi
  • 10900 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Witajcie,
Ciekawe rzeczy można zobaczyć w kodzie najnowszej aplikacji 1.5. Przez pryzmat kodu można spekulować nad jakimi elementami pracuje Zamel i jakie z nich będą wprowadzone do sprzedaży jako kolejne (w trudnej jednak do przywidzenia przyszłości).

Wygląda, że programista aplikacji przygotował podłoże (trudno ocenić stopień realizacji - czy już w pełni czy to praca w toku) dla następujących urządzeń:
1. Czujnik temperatury RCT-21/22
2. Retransmiter RTN-21
3. Termostatyczny regulator temperatury RGT-01 (pierwsze zaskoczenie ;))
...oraz ciekawostka:
3. Urządzenie o tajemniczym symbolu DRS-985, które okazuje się być...dzwonkiem "Bulik" w serii Sundi. Najpewniej można będzie sparować dzwonek z systemem i wyzwalać jego dźwięk przez EFC-01 lub nadajniki.

Wygląda więc, że Zamel będzie chciał (słusznie) integrować Exta Life z innymi seriami. Nie zdziwię się jeśli w przyszłości dojdzie do tego jakiś wideodomofon.

W kodzie przygotowane są dialogi do obsługi tych urządzeń w aplikacji. Poza tym w samej aplikacji "zaszyte" są też nowe ikony odpowiadające tym urządzeniom. Znajdziecie je w załącznikach.

Nie ma niestety śladu po innych urządzeniach jak inne czujniki np kontaktron czy światła. Są to najpewniej jeszcze rzeczy na etapie koncepcji...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 15:33:34 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Ciekawostki w aplikacji 1.5, czyli nad jakimi urządzeniami pracuje Zamel
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:07:47 »
No no, widać zapowiada się jakiś progress... Oby w rozsądnym czasie. Ale to i tak cieszy. Oby jeszcze uwzględnione zostały nasze sugestie i poprawione zgłaszane błędy.

co do dzwonka to myślę że jak ktoś kliknie na niego fizycznie to zadzwoni nam w telefonie :) ale to takie przypuszczenia bo w jakim innym celu parować dzwonek z systemem

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
co do dzwonka to myślę że jak ktoś kliknie na niego fizycznie to zadzwoni nam w telefonie :) ale to takie przypuszczenia bo w jakim innym celu parować dzwonek z systemem
A ja sądzę, że jednak będzie odwrotnie - w telefonie klikniemy sobie na dzwonek a on zadzwoni :) Albo np będzie go można zdalnie wyłączyć, żeby nas nikt w nocy złośliwie nie budził ;)
Aplikacja Exta Life zamraża komunikację z kontrolerem w tle i zdaje się, że nie obsługuje powiadomień czyli nie może zareagować na zdarzenie z kontrolera gdy działa w tle. Dlatego stawiam na sterowanie dzwonkiem z aplikacji a nie aplikacją z dzwonka ;)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Ciekawostki w aplikacji 1.5, czyli nad jakimi urządzeniami pracuje Zamel
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2018, 10:27:31 »
Witam,
rzeczywiście ikona dzwonka dotyczy dokładnie tego produktu: DRS-985, ale w oprogramowaniu 0.9.5 nie zauważyłem żadnego wsparcia dla tego urządzenia - może jeszcze niezbyt dokładnie się przyjrzałem. Dam znać jak będę miał więcej informacji...

Pozdrawiam, Gadulowaty
Produkcja:RPi5,EFC-01; Sensory:MEM-21,RCK-21,9xRCM-21,2xRCR-21,RCW-21; Odbiorniki: 2xROB-21, 5xROG-21,11xROP-21,11xROP-22,1xRDP-21,11xSRP-22; Nadajniki: 2xP-457/36,4xP-457/4,P-457/8,P-521L,1xRNK-22,1xRNK-24 | Developer:RPi4,EFC-01,RCK-21,ROB-21,ROP-22,ROG-21,RCM-21

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Ciekawostki w aplikacji 1.5, czyli nad jakimi urządzeniami pracuje Zamel
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2018, 17:51:15 »
Witam,
rzeczywiście ikona dzwonka dotyczy dokładnie tego produktu: DRS-985, ale w oprogramowaniu 0.9.5 nie zauważyłem żadnego wsparcia dla tego urządzenia - może jeszcze niezbyt dokładnie się przyjrzałem. Dam znać jak będę miał więcej informacji...

Pozdrawiam, Gadulowaty
Widać development aplikacji wyprzedza development kontrolera. W aplikacji były porobione constanty, screeny oraz logika dla screenów, więc pewnie Zamel coś tam wewnętrznie testuje w swoim nieupublicznionym oprogramowaniu kontrolera. Aplikacja zdawała się być przygotowana dla tego elementu. Pytanie czy to przygotowanie "na sucho" czy faktycznie ktoś coś już testował

Pozdro
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant