Kompatybilność Exta Free a tryb czasowy w ROP

  • 2 Odpowiedzi
  • 7563 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Kompatybilność Exta Free a tryb czasowy w ROP
« dnia: Październik 15, 2018, 11:33:05 »
Witajcie,
Czy ktoś z Was sparował już w aplikacji kontroler EFC-01 z odbiornikiem ROP-01 w trybie czasowym? Mnie co prawda udało się sparować kontroler z ROP-01 i ROP-01 reaguje na naciśnięcie przycisku w aplikacji, ale działa to błędnie - tzn styk jest zwierany, ale nie następuje jego samoczynne otwarcie. Tak jakby ustawiony był jakiś nieskończenie długi czas otwarcia, a nie jest (ustawiony jeden impuls = 1 sekunda). Mogę otworzyć styk naciskając przycisk nadajnika RNP lub w aplikacji w trybie monostabilnym.

Czy ktoś ma sterowanie czasowe dla ROP-01 połączone z EFC-01 i aplikacją Exta Life??
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Kompatybilność Exta Free a tryb czasowy w ROP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2018, 13:08:14 »
Sprawdziłem i moim zdaniem działa to poprawnie. Być może przycisk zamiast w trybie czasowym został przypisany do odbiornika w trybie bistabilnym. Czy kolejne naciśnięcie przycisku w aplikacji powoduje rozwarcie styku? Programując tryb czasowy i bistabilny bardzo łatwo popełnić błąd i pomylić te dwa tryby. Proszę jeszcze raz to sprawdzić.

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Kompatybilność Exta Free a tryb czasowy w ROP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2018, 17:10:01 »
Sprawdziłem i moim zdaniem działa to poprawnie. Być może przycisk zamiast w trybie czasowym został przypisany do odbiornika w trybie bistabilnym. Czy kolejne naciśnięcie przycisku w aplikacji powoduje rozwarcie styku? Programując tryb czasowy i bistabilny bardzo łatwo popełnić błąd i pomylić te dwa tryby. Proszę jeszcze raz to sprawdzić.
Mimo, że próbowałem wcześniej chyba 3 lub 4 razy to spróbowałem teraz jeszcze raz z tą różnicą, że przycisk z aplikacji przytrzymałem bardzo krótko i teraz programowanie trybu czasowego się udało. Faktycznie wcześniej działał chyba jako bistabilny, ponieważ ponowne wciśnięcie przycisku odłączało styki.
Dziękuję za wskazówkę.

Pozdrawiam
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant