Exta Life sterowanie domem, czy to ma sens?

  • 2 Odpowiedzi
  • 2066 Wyświetleń
Exta Life sterowanie domem, czy to ma sens?
« dnia: Kwietnia 15, 2020, 16:19:46 »
Witam Kolegów,
Rozmyślam nad wdrożeniem systemu Exta Life u siebie w domu, trochę się już naczytałem i mam wątpliwości czy ten system da radę z:
15 Rolet
15 Lamp (kilka ściemniaczy, dwa obwody LED)
10 Obwodów grzewczych (podłogówka elektrozawory 230V)

Wszystko sterowane lokalnie jak i w aplikacji.

Proszę o opinię czy system się sprawdzi.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2020, 16:36:38 wysłana przez elektrocz »

Odp: Exta Life sterowanie domem, czy to ma sens?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 18, 2020, 00:25:51 »
Witam Kolegów,
Rozmyślam nad wdrożeniem systemu Exta Life u siebie w domu, trochę się już naczytałem i mam wątpliwości czy ten system da radę z:
15 Rolet
15 Lamp (kilka ściemniaczy, dwa obwody LED)
10 Obwodów grzewczych (podłogówka elektrozawory 230V)

Wszystko sterowane lokalnie jak i w aplikacji.

Proszę o opinię czy system się sprawdzi.

Sprzętowo system daje radę, odbiorniki i nadajniki są elektronicznie dobre. Cena do jakości wykonania OK. Lecz problemy wieku dziecięcego ExtaLife po stronie programistycznej, przeszły do wieku dorosłego. Nowe produkty mają się pojawić "niedługo" - słyszymy od lat. Wszystko zależy od tego jak mocny technicznie (informatyka, programowanie itp.) jest inwestor/klient albo zdesperowany, jak system odmawia kontroli. Z założenia ExtaLife ze swoją aplikacją, pomyślany był/jest dla laika nieznacznie biegłego w obsłudze smartfona i w miarę dzisiejszych wymogów codzienności, wiedzącego coś niecoś o sprzęcie elektronicznym. Najważniejszym ale jak się okazuje słabym, elementem systemu jest kontroler/baza EFC-01. Zalety systemu: łatwość parowania i konfiguracji, czytelna aplikacja. Jest w końcu kopia zapasowa i aktualizacje z aplikacji. Wady... Zalecam przeczytanie tego forum i wyrobienie sobie własnego zdania. Polecam informacje o dostępie zdalnym poza siecią Wi-fi. Wówczas będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie. Zwłaszcza, że to Ty znasz najlepiej swoje oczekiwania.
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

Odp: Exta Life sterowanie domem, czy to ma sens?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 20, 2020, 14:51:51 »
Dziękuję za nakreślenie sytuacji, mimo nie najlepszych opinii które zbiera Exta Life zdecydowałem się na zakup EFC-01 i kilku podstawowych odbiorników, przetestuję to na sucho i wtedy postanowię co dalej.