Aktualiacja kontrolera 1.6.4

  • 36 Odpowiedzi
  • 3300 Wyświetleń
Odp: Aktualiacja kontrolera 1.6.4
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 28, 2020, 22:45:31 »
Miałem podobną sytuację z rok temu. Pomogła wymiana karty na nową.
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Aktualiacja kontrolera 1.6.4
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 30, 2020, 10:04:30 »
Miałem podobną sytuację z rok temu. Pomogła wymiana karty na nową.
Tylko, że rok temu nie było wersji 1.6.4...czyli rozumiem, że nie mogłeś zaktualizować przez pendrive USB do nowej wersji z powodu wadliwej karty?
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Aktualiacja kontrolera 1.6.4
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 30, 2020, 13:06:51 »
Tak, nie mogłem wykonać aktualizacji. Bugowanie pena trwało w nieskończoność.
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Aktualiacja kontrolera 1.6.4
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 30, 2020, 21:30:38 »
Tak, nie mogłem wykonać aktualizacji. Bugowanie pena trwało w nieskończoność.
To chyba nie do końca podobny przypadek. U mnie jest tak, że z aplikacji wydaję komendę aktualizacji, kontroler w momencie się restartuje, ale po restarcie soft jest nadal w starej wersji. Nic się nie butuje w nieskończoność. Może ktoś z Zamela napisze czy bezpiecznie będzie w takiej sytuacji zrobić update przez pendrive. Nie chcę ryzykować uwalenia kontrolera i pozbawiać się go na 2 tygodnie gdy będzie w serwisie.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Aktualiacja kontrolera 1.6.4
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 17, 2020, 23:53:17 »
U mnie wczoraj zniknęły dwa odbiorniki, nie odpaliły się funkcje czasowe. Pomógł backup. Aż boję się zaglądać na kartę SD.
Czyli problemów C.D. trwa, zmniejszyła się częstotliwość.
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

Odp: Aktualiacja kontrolera 1.6.4
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 17, 2020, 23:55:45 »
To chyba nie do końca podobny przypadek. U mnie jest tak, że z aplikacji wydaję komendę aktualizacji, kontroler w momencie się restartuje, ale po restarcie soft jest nadal w starej wersji. Nic się nie butuje w nieskończoność. Może ktoś z Zamela napisze czy bezpiecznie będzie w takiej sytuacji zrobić update przez pendrive. Nie chcę ryzykować uwalenia kontrolera i pozbawiać się go na 2 tygodnie gdy będzie w serwisie.
Nie napisałeś jak skończył się ten problem, a może się nie skończył?
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Aktualiacja kontrolera 1.6.4
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 18, 2020, 11:17:45 »
U mnie wczoraj zniknęły dwa odbiorniki, nie odpaliły się funkcje czasowe. Pomógł backup. Aż boję się zaglądać na kartę SD.
Czyli problemów C.D. trwa, zmniejszyła się częstotliwość.
Nie wiem jak działa przywracanie backupu, ale wg info od Zamel to w wersji 1.6.5 wprowadzono format karty do FAT32 gdy kontroler przywracany jest do ustawień fabrycznych. Nie wiem czy przywracanie kopii zapasowej wywołuje ten sam mechanizm, czy tylko przywraca strukturę katalogów. Jeśli to drugie, to błędy na karcie mogą nadal być.
Fajnie by było mieć jakiś alternatywny soft dla EFC-01. Jak dla mnie wystarczyłaby kompatybilność na poziomie protokołu aplikacji, aby można było EFC-01 sterować z Home Assistant'a. Sceny i funkcje czasowe i logiczne nie są mi potrzebne. Najważniejszy jest stabilny soft kontrolera, a z tym ostatnio niezbyt dobrze.
Mam nadzieję, że kolega @Gadulowaty nie porzucił idei stworzenia takiego softu i kiedyś go ujrzymy.

To chyba nie do końca podobny przypadek. U mnie jest tak, że z aplikacji wydaję komendę aktualizacji, kontroler w momencie się restartuje, ale po restarcie soft jest nadal w starej wersji. Nic się nie butuje w nieskończoność. Może ktoś z Zamela napisze czy bezpiecznie będzie w takiej sytuacji zrobić update przez pendrive. Nie chcę ryzykować uwalenia kontrolera i pozbawiać się go na 2 tygodnie gdy będzie w serwisie.
Nie napisałeś jak skończył się ten problem, a może się nie skończył?
Nie skończył się. Nikt z Zamel się w tej kwestii nie odezwał. Może teraz zajęci są innym projektem, a Exta czeka na swoją kolej. Nie wiem. Pewnie zadzwonię na infolinię i może tak coś można będzie zrobić. Jak na razie EFC-01 działa, ale znając życie pewnie kwestią czasu jest ponowne zawieszenie i konieczność odtworzenia backupu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2020, 11:25:22 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant