Smart home w domu

  • 2 Odpowiedzi
  • 925 Wyświetleń
Smart home w domu
« dnia: Maj 05, 2022, 09:37:36 »
Jestem na etapie wybierania systemu i wgryzania się w temat instalacji smart. Zależy mi na głowicach termostatycznych, videodomofonie do 3 mieszkań + elektrozaczepy w furtce i drzwiach (dom wielopokoleniowy), monitoringu i sterowaniu bramą. Czy protokół Zigbee daje radę na większe odległości? Chciałbym kupić na Ali najlepiej jednego producenta, żeby nie kminić nad kompatybilnością. Możecie coś polecić?

Jakieś opinie o tych elektrozaczepach: https://dladomu.pkt.pl/porady/elektrozaczepy-hartte-bira-i-elektra-plus-parametry-zalety-i-zastosowania ?
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2022, 11:19:56 wysłana przez shadow »

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Smart home w domu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2022, 16:46:07 »
Jestem na etapie wybierania systemu i wgryzania się w temat instalacji smart. Zależy mi na głowicach termostatycznych, videodomofonie do 3 mieszkań + elektrozaczepy w furtce i drzwiach (dom wielopokoleniowy), monitoringu i sterowaniu bramą. Czy protokół Zigbee daje radę na większe odległości? Chciałbym kupić na Ali najlepiej jednego producenta, żeby nie kminić nad kompatybilnością. Możecie coś polecić?
Tutaj raczej nie znajdziesz odpowiedzi na twoje pytanie. Polecam ci zadać je na grupie FB: Home Assistant Polska. Tam chyba większość ludzi używa modułów ZigBee.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Smart home w domu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2023, 12:01:14 »
Tak jak osoba powyżej wspomina, dobrze jest poszukać informacji na grupach konkretnie o temacie smart home ;)