Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0

  • 172 Odpowiedzi
  • 17890 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 04, 2020, 15:21:14 »
ok, log ze startu + jeszcze trochę...
Tutaj wszystko też wygląda ok. Problemem jest zatem prawdopodobnie notyfikacja z kontrolera, chociaż też nie do końca mi to pasuje, ponieważ kolejny polling powinien status poprawić. Miałem to napisać w poprzednim poście, ale za szybko wysłałem: przy przechwytywaniu loga zrób proszę sterowanie z głowicą z aplikacji Exta Life, żeby było w logu widać jaki format ma notyfikacja z kontrolera. I najlepiej gdybyś jeszcze zdołał przechwycić ruch w aplikacji Exta Life - widok odbiorników, wśród których będzie głowica + zmiana temperatury i trybu pracy głowicy w aplikacji. Porównując to do logów HA i kodu powinno to dać jednoznaczną odpowiedź na pytanie czy format w protokole się zmienił czy nie.

A i jeszcze jedno: czy ty 'obrabiasz' ten plik loga w jakiś sposób? Filtrujesz log tylko dla integracji? Bo nie widzę żadnych wpisów pochodzących z 'silnika' HA. Kiedyś z kolegą @shibby rozkminialiśmy podobny problem i tam w logu widok reakcji HA na zmiany stanu wysyłane przez integrację dawały pełniejszy i łatwiejszy do zinterpretowania obraz sytuacji.
Chodzi o ustawienia loga dla `homeassistant.core`
Czyli w konfiguracji loga:
logger:
  logs:
    default: error
    custom_components.extalife: debug
    homeassistant.core: debug

Wtedy widać takie wpisy w logu:
DEBUG (MainThread) [homeassistant.core] Bus:Handling <Event state_changed[L]: entity_id=light.....i od razu widać co zrobił HA ze stanem podanym z integracji.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 04, 2020, 16:09:44 »
Na razie log z aplikacji bo w logu z HA jest za dużo "śmieci"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2020, 15:00:35 wysłana przez SebiCo »

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 04, 2020, 16:23:55 »
Na razie log z aplikacji bo w logu z HA jest za dużo "śmieci"
Dzięki. Śmieci dla jednych, a dla innych czasem użyteczne informacje ;)

Chyba mam. Podmień linię 167 w pliku cover.py na:
        ch_data["work_mode"] = True if state == 1 else FalseJeśli zadziała ok, to znaczy, że błąd był faktycznie od początku integracji.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 04, 2020, 16:31:38 »
Tfu, w pliku climate.py!! Nie wiem co ja dzisiaj z tym cover.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 04, 2020, 16:56:01 »
"śmieci" - chodziło mi o moje dane ;)
Jest progres tryb już się zmienia, jednak temperatura nadal constans ...

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 04, 2020, 17:03:18 »
"śmieci" - chodziło mi o moje dane ;)
Jest progres tryb już się zmienia, jednak temperatura nadal constans ...
Chodzi ci o zadaną temperaturę? Tą którą ustawiłeś na 41 stopni? To się nadal w HA nie zmienia po zmianie w aplikacji Exta Life?
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 04, 2020, 17:07:08 »
Zadana temperatura i tryb pracy się zmienia - tu jest ok.
Problemem jest aktualna temperatura - ta się nie zmienia.

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 04, 2020, 17:19:19 »
Zadana temperatura i tryb pracy się zmienia - tu jest ok.
Problemem jest aktualna temperatura - ta się nie zmienia.
Hmm, nie widzę powodu, żeby tak było. Z twojego trace'a wynika, że na jednej głowicy temperatura zmieniła się z 22.5 na 23 stopnie. I to się nie pokazało w HA? Jak patrzę na dane z notyfikacji, to tam informacji o temperaturze nie ma. Odczytanie aktualnej temperatury możliwe jest tylko w widoku Urządzenia w aplikacji, co odpowiada pollingowi stanu w integracji. A skoro te dane raz zostają wydobyte i załadowane do HA to nie widzę powodu czemu miałoby się to nie udać przy kolejnym pollingu stanu.

Teraz to już bez loga z HA się nie obejdzie. Tego szczegółowego na poziomie debug, bo tylko tam będzie widać co przakzała do HA integracja i jaki stan dla encji ustawił sobie HA
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 04, 2020, 17:37:01 »
log z HA.
Na początku zmieniałem tryby pracy i temperaturę zadana i tu było ok.
Później podgrzałem głowicę do 30 stopni ale w HA cały czas było 26,5 (w aplikacji androidowej temp się zmieniała).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2020, 15:00:07 wysłana przez SebiCo »

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 04, 2020, 18:32:14 »
Faktycznie coś jest nie tak. Teraz to widzę. Integracja rejestruje kolejne odpytania z kontrolera, ale nie widać, aby HA zmieniał stan encji. Tak jakby coś nie działało na styku integracja-HA. Na ten moment nie wiem co to może być.

Pytanie: czy mógłbyś poobserwować czy w HA pojawią się zmiany stanu dla innych urządzeń, których stan zmienisz lokalnie łącznikami albo nadajnikami (np RNK, pilot)? Bo wygląda, że w sytuacji, gdy zmiana nie odbywa się przez aplikację lub HA nie następuje zmiana stanu w HA. Być może problem jest znacznie szerszy niż tylko głowice i dotyczy całej integracji, tyle, że u siebie nie obserwuję takiego zachowania i zmiany lokalne i przez nadajniki są w HA wychwytywane dla ROP. Ciekawe jak u ciebie
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 04, 2020, 18:44:53 »
W innych urządzeniach tego nie zauważyłem, tylko w tych głowicach.

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 04, 2020, 19:46:05 »
Faktycznie coś jest nie tak. Teraz to widzę. Integracja rejestruje kolejne odpytania z kontrolera, ale nie widać, aby HA zmieniał stan encji. Tak jakby coś nie działało na styku integracja-HA. Na ten moment nie wiem co to może być.

Pytanie: czy mógłbyś poobserwować czy w HA pojawią się zmiany stanu dla innych urządzeń, których stan zmienisz lokalnie łącznikami albo nadajnikami (np RNK, pilot)? Bo wygląda, że w sytuacji, gdy zmiana nie odbywa się przez aplikację lub HA nie następuje zmiana stanu w HA. Być może problem jest znacznie szerszy niż tylko głowice i dotyczy całej integracji, tyle, że u siebie nie obserwuję takiego zachowania i zmiany lokalne i przez nadajniki są w HA wychwytywane dla ROP. Ciekawe jak u ciebie
Twoje obawy potwierdzam, zmiana fizycznym łącznikiem/przyciskiem na wejściu IN odbiornika czy też klawiszem nadajnika RNK nie zmienia stanu encji w HA.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2020, 19:49:12 wysłana przez Cezary.K »
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 04, 2020, 19:48:26 »
Faktycznie coś jest nie tak. Teraz to widzę. Integracja rejestruje kolejne odpytania z kontrolera, ale nie widać, aby HA zmieniał stan encji. Tak jakby coś nie działało na styku integracja-HA. Na ten moment nie wiem co to może być.

Pytanie: czy mógłbyś poobserwować czy w HA pojawią się zmiany stanu dla innych urządzeń, których stan zmienisz lokalnie łącznikami albo nadajnikami (np RNK, pilot)? Bo wygląda, że w sytuacji, gdy zmiana nie odbywa się przez aplikację lub HA nie następuje zmiana stanu w HA. Być może problem jest znacznie szerszy niż tylko głowice i dotyczy całej integracji, tyle, że u siebie nie obserwuję takiego zachowania i zmiany lokalne i przez nadajniki są w HA wychwytywane dla ROP. Ciekawe jak u ciebie
Twoje obawy potwierdzam, zmiana fizycznym łącznikiem lub przyciskiem nadajnika RNK nie zmienia stanu encji w HA.
A jakich urządzeń to dotyczy? Zrobiłem test u siebie i ręcznie włączyłem światło podpięte pod ROP i stan w HA się zaktualizował przy najbliższym odczycie
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 04, 2020, 19:54:07 »
A jakich urządzeń to dotyczy? Zrobiłem test u siebie i ręcznie włączyłem światło podpięte pod ROP i stan w HA się zaktualizował przy najbliższym odczycie
Steruję ROP-22 (kilkoma). Zrobię za chwilę restart bramki AIS.
Restart kontrolera EFC-1 właśnie robiłem, bo po tych testach z przyciskami fizycznymi nie mogłem odpalić aplikacji Zamel`a.
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 04, 2020, 20:03:20 »
A jakich urządzeń to dotyczy? Zrobiłem test u siebie i ręcznie włączyłem światło podpięte pod ROP i stan w HA się zaktualizował przy najbliższym odczycie
Do tego nie zmieniają się stany w sterownikach rolet. HA ich ostatni odczyt sprzed 9 godzin.
Restart bramki w trakcie... c.d.n.
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.