Zdalne logowanie

  • 19 Odpowiedzi
  • 13680 Wyświetleń
Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2018, 15:40:10 »
Kolega admin ma całkowitą rację a Play niestety nie ma w ogóle opcji publicznego IP
Czyli pozostaje tylko VPN. Ktoś korzysta??? U jakiego dostawcy usługi warto założyć konto???

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 31, 2018, 20:07:36 »
To nie do końca tak... VPN aby mieć musi w domu być serwer w postaci np serwera nas lub routera z funkcją vpn
ExtaFree 12xSRP-02 2xROB-01 EFC-02

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 31, 2018, 21:03:35 »
Nie wiem czy nie zapędziłem się trochę z tym VPN - co prawda sam ostatnio uruchomiłem prosty serwer VPN na komputerze z WinXP (z tymże do innego celu niż dostęp do Exty), ale w takim wariancie nadal jest potrzebny zewnętrzny IP i przekierowany port serwera VPN.
Nie wiem niestety jak sprawa się ma z serwerem uruchomionym na NAS-ie czy routerze, ale tu chyba też potrzeba publicznego IP, bo przecież klient VPN łączy się z konkretnym adresem.
Może wypowie się ktoś bardziej obeznany w temacie VPN, albo zaproponuje inne rozwiązanie.

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 31, 2018, 21:30:00 »
Zgadza się VPN też wymaga publicznego IP. Jedyne rozwiązanie jakie znam działające na prywatnym IP to hamachi ale używałem tego bardzo bardzo dawno i tylko do testów.
Nie mniej napewno działa na stałym IP.  ;)
ExtaFree 12xSRP-02 2xROB-01 EFC-02

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 01, 2018, 09:22:36 »
Tak, serwer VPN w domu czy to na NAS czy ruterze nadal wymaga publicznego IP, albo przynajmniej przekierowania portu od publicznego IP operatora na ruter w domu.

Jest też opcja w ruterach pozwalająca na stałe połączenie sieci domowej/lokalnej że zdalnym serwerem VPN i udostępnieniem mu dostępu do adresów sieci lokalnej, w tym do EFC-01. Wtedy także komórka musiałaby być połączona VPNem do tego serwera. Mogłoby to działać w ten sposób, ale nie wiem czy ktoś świadczy takie usługi.
Na podobnej zasadzie to działa w sieciach firmowych gdy spina się że sobą oddziały jednej firmy i chce zapewnić transparentny i zuinifikowany dostęp do sieci
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2018, 09:29:27 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant