Pytanie do przemek.zamel

  • 9 Odpowiedzi
  • 2470 Wyświetleń
Pytanie do przemek.zamel
« dnia: Lutego 01, 2020, 22:32:21 »
Witam. Mam konkretne krótkie pytanie do użytkownika przemek.zamel.
Bez owijania w bawełnę, mamienia oczu. Niestety jesteście z tego dobrze znani.
Kiedy będą dostępne czujniki do systemu extalife tj. ruchu, natężenia światła, kontaktrony itd?

*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie do przemek.zamel
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 02, 2020, 06:44:24 »
Witam. Mam konkretne krótkie pytanie do użytkownika przemek.zamel.
Bez owijania w bawełnę, mamienia oczu. Niestety jesteście z tego dobrze znani.
Kiedy będą dostępne czujniki do systemu extalife tj. ruchu, natężenia światła, kontaktrony itd?
Cześć,
Urządzenia są już w końcowym etapie produkcji, trwają testy oraz badania. Dokładnego czasu niestety nie podam ale mogę informować Was o postępie prac nad czujnikami.
zamel.com

Odp: Pytanie do przemek.zamel
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 13, 2020, 00:32:56 »
Twoja odpowiedz to kpina.
Ponad rok temu słyszeć mogliśmy że produkt "gotowy" pozostało zrobić obudowe.

Piszę to całkiem serio zajmijcie się dzwonkami bo to was przerasta ale oddajcie kasę za to bo oszukaliście mnóstwo ludzi.

*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie do przemek.zamel
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 14, 2020, 13:20:05 »
Twoja odpowiedz to kpina.
Ponad rok temu słyszeć mogliśmy że produkt "gotowy" pozostało zrobić obudowe.

Piszę to całkiem serio zajmijcie się dzwonkami bo to was przerasta ale oddajcie kasę za to bo oszukaliście mnóstwo ludzi.

Bardzo mi przykro, że moja odpowiedź nie była satysfakcjonująca.
Nie pozostając gołosłowny przedstawię zdjęcie gotowych produktów, które są aktualnie w fazie badań i testowania.
Czujniki pojawią się w sprzedaży gdy będziemy pewni 100% poprawnego ich działania.

zamel.com

Odp: Pytanie do przemek.zamel
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 16, 2020, 21:48:34 »
Żartujesz?!
Przecież to co obecnie jest na rynku w większości nie działa albo nie realizuje tego co miało. Wystarczy poczytać tutaj komentarze.
I

Odp: Pytanie do przemek.zamel
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 15, 2020, 21:16:04 »
Długo wyczekiwane czujniki w końcu są dostępne!
W oficjalnym sklepie Zamela (e-sklep.zamel.pl) w cenach (chyba) katalogowych, natomiast w hurtowni zamel24.pl w cenach detalicznych.

Ja jednak najbardziej dziwię się i ubolewam, że czujnik multi-sensor nie jest dostosowany do montażu na zewnątrz :(, przecież aż prosi się go wykorzystać jako stację pogodową z pomiarem temperatury, wilgotności, nasłonecznienia i ciśnienia. Pewnie i tak go zamontuję na zewnątrz, tak jak zrobiłem z czujnikiem RCT-22  :)

*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie do przemek.zamel
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 15, 2020, 21:33:16 »
Długo wyczekiwane czujniki w końcu są dostępne!
W oficjalnym sklepie Zamela (e-sklep.zamel.pl) w cenach (chyba) katalogowych, natomiast w hurtowni zamel24.pl w cenach detalicznych.

Ja jednak najbardziej dziwię się i ubolewam, że czujnik multi-sensor nie jest dostosowany do montażu na zewnątrz :(, przecież aż prosi się go wykorzystać jako stację pogodową z pomiarem temperatury, wilgotności, nasłonecznienia i ciśnienia. Pewnie i tak go zamontuję na zewnątrz, tak jak zrobiłem z czujnikiem RCT-22  :)

Wszystko z RCT-22 ok?  ;)
Nasze czujniki mają stopień ochrony obudowy IP20, nie powinno się montować ich na zewnątrz. Jedynie sensor zalania jest chroniony przed wodą (IP67) przy pracy na baterii (nie na podstawce PCZ-21 z zewnętrzną sondą). Wiadomo, klienci są różni, czasem eksperymentują.  :)
zamel.com

Odp: Pytanie do przemek.zamel
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 20, 2020, 22:34:38 »
Długo wyczekiwane czujniki w końcu są dostępne!
W oficjalnym sklepie Zamela (e-sklep.zamel.pl) w cenach (chyba) katalogowych, natomiast w hurtowni zamel24.pl w cenach detalicznych.

Ja jednak najbardziej dziwię się i ubolewam, że czujnik multi-sensor nie jest dostosowany do montażu na zewnątrz :(, przecież aż prosi się go wykorzystać jako stację pogodową z pomiarem temperatury, wilgotności, nasłonecznienia i ciśnienia. Pewnie i tak go zamontuję na zewnątrz, tak jak zrobiłem z czujnikiem RCT-22  :)

Wszystko z RCT-22 ok?  ;)
Nasze czujniki mają stopień ochrony obudowy IP20, nie powinno się montować ich na zewnątrz. Jedynie sensor zalania jest chroniony przed wodą (IP67) przy pracy na baterii (nie na podstawce PCZ-21 z zewnętrzną sondą). Wiadomo, klienci są różni, czasem eksperymentują.  :)

Z RCT-22 wystawionym za okno jak do tej pory wszystko OK, a działa już ponad 1,5 roku (w tym dwie zimy) i od tamtego czasu na pierwszej baterii (chociaż już zgłasza konieczność wymiany)  :) Jednak dla ochrony przed bezpośrednim działaniem wilgoci trafił do szczelnego woreczka i w miejsce nienarażone na deszcz :) Jakoś trzeba było sobie radzić, szczególnie że czujnik RCT-21, przy którym można na zewnątrz wyprowadzić sam termistor, nie był chyba jeszcze wtedy dostępny.
Oczywiście mam świadomość, że nowe czujniki są przeznaczone do montażu wewnątrz pomieszczeń i jeśli zdecyduję się zamontować coś na zewnątrz, to będzie to z pełną świadomością i odpowiedzialnością za potencjalne uszkodzenie. Tutaj niestety opakowanie multisensora w woreczek zaburzyłoby pomiar wilgotności...

Odp: Pytanie do przemek.zamel
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 24, 2020, 21:02:48 »
Przecież stworzenie czujników a w zasadzie brak czujnika z ochroną przynajmniej X4 to kpina z klientów.
To powoduje ciągła ułomność tego systemu który inteligentny nigdy nie będzie.
Brak kontaktronu który można by było zamontować na zewnątrz np. w rolecie zewnętrznej czy czujnika natężenia światła z czujnikiem temperatury by sterować roletami jest... szkoda gadać.

Odp: Pytanie do przemek.zamel
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 25, 2020, 08:56:39 »
Wiadomo, klienci są różni, czasem eksperymentują.  :)
To samo można powiedzieć o producentach.
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.