RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)

  • 11 Odpowiedzi
  • 15316 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)
« dnia: Stycznia 31, 2018, 17:20:52 »
Witam wszystkich!
W końcu nastał ten dzień! Po prawie 4 miesiącach opóźnienia nadajnik w wersji dopuszkowej w końcu można zakupić! Niektórzy koledzy z forum czekali tak jak ja z niecierpliwością na dopuszkowy nadajnik RNP-21 zasilany z sieci 230V. Otóż potwierdzam niniejszym istnienie tego sprzętu osobiście. Dzisiaj dotarła do mnie paczka z hurtowni Domus i podjąłem się natychmiast instalacji nadajników. W końcu moje 6 puszek instalacyjnych jest do czegoś podłączonych (nie licząc przerobionego wcześniej RNK-24)

Wygląda jak na załączonym zdjęciu. Pierwsze testy wypadają pozytywnie. Działa w przybliżeniu tak dobrze jak RNK-24 czyli tak samo często niektóre z odbiorników nie odbierają sygnału nadajnika przy sterowaniu grupą odbiorników :D
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 31, 2018, 18:51:20 »
Gratulacje:P
Zaktualizuj sobie teraz podpis :D

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2018, 09:42:37 »
A żebyś wiedział, że jest czego gratulować. Denerwowałem się za każdym razem gdy patrzyłem na ścianę z łącznikami, które pełniły wyłącznie funkcję dekoracyjną i nie dawały możliwości sterowania. Zdobycie tych RNP też nie było takie oczywiste. W żadnym sklepie internetowym nie ma ich jeszcze oficjalnie. Hurtownia ściągnęła tylko kilka sztuk specjalnie dla mnie. Na magazynie Zamela były w momencie mojego zamówienia dokładnie 4 sztuki czyli tyle co nic. Producent jest na prawdę niefrasobliwy.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline PiCiU

  • *
  • 27
    • Zobacz profil
Odp: RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 11, 2018, 23:33:25 »
Elementy systemu, których używam: kontroler efc-01 | 4X RNK-24 | 2X p-457/4 | 5X ROP-21| 2X ROP-22 | 13X SRP-22 | 1X RDP-21 | KOLEJNE ZALEŻĄ OD POSTĘPU PRAC :p

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 12, 2018, 09:19:24 »
ROTFL ;D No z takimi cenami to ani Zamel, ani ten sklep świata nei zawojuje :) Myślę, że zapomnieli przesunąć przecinek i pewnie chodzi o 123 zł. Ale nawet jeśli tak - to wg mnie to na prawdę sporo kosztują. To tylko czujnik, nic wielkiego. Ten z Exta Free kosztuje 60 zł. Gdyby RCT-22 z Exta Life kosztował z max 80-90  zł to jeszcze może byłaby to akceptowalna cena, ale 123 to wg mnie stanowczo za dużo jak za czujnik.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 18, 2018, 14:42:45 »
Spokojnie, takie ceny są ustawione w sklepie dla wszystkich produktów Exta Life ze statusem "dostępny wkrótce", więc na pewno nie są to ceny sprzedażowe. Przez jakiś czas zamelowski sterownik LED RGB Supla też był w takiej cenie, a teraz jest dostępny w promocji za 103,32zł. Tak na marginesie, to ceny modułów Zamela zgodnych z Supla są niższe niż do ExtaLife...

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 18, 2018, 23:10:34 »
Spokojnie, takie ceny są ustawione w sklepie dla wszystkich produktów Exta Life ze statusem "dostępny wkrótce", więc na pewno nie są to ceny sprzedażowe. Przez jakiś czas zamelowski sterownik LED RGB Supla też był w takiej cenie, a teraz jest dostępny w promocji za 103,32zł. Tak na marginesie, to ceny modułów Zamela zgodnych z Supla są niższe niż do ExtaLife...
Tak, w dniu w którym opublikowałem swojego posta kontaktowałem się ze sklepem i faktycznie to tylko takie dziwne, zaporowe ceny dla produktów jeszcze niedostępnych. Ceny modułów nie są jeszcze znane, dlatego sklep wystawił takie ceny.
To, że ceny modułów Supli są niższe w sumie mnie nie dziwi - Zamel produkuje sam moduł i nie musi inwestować w oprogramowanie kontrolera ani aplikację, więc chociażby dlatego jest taniej niż w ExtaLife. Dla potencjalnych kupujących to tylko lepiej, bo przecież soft mają za darmo od supla.org, więc mogą oszczędzić trochę grosza.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline PiCiU

  • *
  • 27
    • Zobacz profil
Odp: RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 03, 2018, 20:38:33 »
Witam
To powinni ustawić 00000 zł i było wiadomo o co chodzi.
A tak już miałem zamiar pomyśleć o innym systemie.

Powoli dostępność jest na stronie
>Radiowy Nadajnik Puszkowy RNP-22
86,10 zł

>Radiowy Nadajnik Puszkowy RNP-21 exta life
94,71 zł

Z niecierpliwością czekam na głowice termostatyczne i jakże teraz popularne sterowniki do LED W lub RGB.
aby zintegrować system.

Dla mnie jest też dziwne, że produkują wideodomofony a żadnego nie dostosowali do współpracy z systemem EXTA LIFE.
Przy okazji panel wewnętrzny do odbioru pełnił by funkcje panela kontrolnego EXTA LIFE.

Pozdrawiam.
 
Elementy systemu, których używam: kontroler efc-01 | 4X RNK-24 | 2X p-457/4 | 5X ROP-21| 2X ROP-22 | 13X SRP-22 | 1X RDP-21 | KOLEJNE ZALEŻĄ OD POSTĘPU PRAC :p

*

Offline jm

  • **
  • 38
    • Zobacz profil
Odp: RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 04, 2018, 10:01:02 »
Witam,
Dobry pomysł z tym wideofonem. Szkoda, że tak ciężko idzie im wprowadzanie nowości, nie wspomnę o nowym sofcie, który miał byś w styczniu potem w lutym, a tu marzec na liczniku i cisza :(

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 08, 2018, 19:31:55 »
Tak, o integrację z wideodomofonem aż się prosi. Moim zdaniem będzie to możliwe, ale dopiero gdy do Exta Life dołączy nowy kontroler o większych możliwościach sprzętowych.
Zamel to duży producent z dużym wachlarzem produktów, które na ich miejscu integrowałbym z Exta Life musowo.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline PiCiU

  • *
  • 27
    • Zobacz profil
Odp: RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 10, 2018, 22:12:20 »
Moim zdaniem nie trzeba byłoby wymieniać kontrolera. Wystarczy odpowiednio zmodyfikować aplikację do Wideodomofonu Zamel. Lecz z tego co się orientuje kupują aplikację gotową. Może brakuje tak jak wcześniej pisaliście funduszy i Zamel ograniczył i budżet niepozwalająca im zatrudnić programistów, aby pisali na miejscu do wszystkiego i i integrowali systemy. To aż się prosi. Z tego co zauważyłem Wideodomofony idą w IP przez sieć na telefony. Stagnacja bronią się przed wsparciem starszego systemu. Może dlatego aby ludzie kupowali nowe moduły nie stare. Ładując się teraz w projekt Supla ewidentnie na to wskazuje. Nie muszą martwić się o oprogramowanie.     
Elementy systemu, których używam: kontroler efc-01 | 4X RNK-24 | 2X p-457/4 | 5X ROP-21| 2X ROP-22 | 13X SRP-22 | 1X RDP-21 | KOLEJNE ZALEŻĄ OD POSTĘPU PRAC :p

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: RNP-21 nie jest już tylko produktem widmo :)
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 13, 2018, 10:38:46 »
Nie jestem przekonany, że sama aplikacja wystarczy. Jeśli chcieć sensonwnej integracji i reakcji systemu na bardziej wyszukane scenariusze z domofonem to moim zdaniem integracja na poziomie kontrolera będzie jednak niezbędna. Musi się on jakoś komunikować z domofonem. Być może nie musiałby przetwarzać obrazu, a jedynie reagować na dzwonek z domofonu i wtedy może i obecny kontroler by wystarczył. Przy przetwarzaniu obrazu itp w kontrolerze - ten obecny na pewno nie dałby rady. Generalnie zależy jakie Zamel poczyniłby założenia.
Jeśli domofon mógłby sterować całym systemem to już wygląda na bardziej dogłębną integrację i byłoby trochę pracy w kontrolerze.

Nie mam rozeznania jak inne systemy wykorzystują integrację z domofonem, ale temat jest ciekawy.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant