Zawieszanie się kontrolera

  • 1 Odpowiedzi
  • 11677 Wyświetleń
*

Offline jm

  • **
  • 38
    • Zobacz profil
Zawieszanie się kontrolera
« dnia: Grudnia 17, 2017, 17:18:48 »
Witam.
Do momentu gdy miałem 15 odbiorników i trzy nadajniki sparowane z kontrolerem to
logowanie z trudem ale wchodziło i sterowanie jakoś działało. Natomiast po dodaniu 3 kolejnych odbiorników, systematycznie kontroler zawiesza się (brak pinga). Można tylko sterować z lokalnych klawiszy i nadajników. Po wyłaczeniu zasilana i ponownym uruchomieniu przez chwilę chodzi. Zauważyłem, że zawieszanie się kontrolera występuje po uruchomieniu np. kilku rolet do opuszczenia czy też podnoszenia. Czy ktoś z szanownych kolegów miał takie objawy. Czy 21 urzadzeń dla tego kontrolera to jest już za dużo??

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zawieszanie się kontrolera
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 18, 2017, 12:45:08 »
Cześć,
Ja miałem podobny problem. Jak może czytałeś - przez kilka miesięcy "szajsował" mi jeden ze ściemniaczy i z aplikacji praktycznie nie mogłem nim sterować (oprócz wyzwalania scen). Dostawałem za każdym razem dobrze ci znany komunikat "urządzenie nie odpowiada". Po iluś takich próbach - miałem podobne objawy - kontroler zawieszał się i nie dało się już wtedy niczym sterować z aplikacji - pokazywała się ikonka ładowania zawartości (obracająca się strzałka) i tak to sobie wisiało. Restart EFC-01 z aplikacji nie pomagał. Pomagało jedynie tak jak u ciebie odłączanie zasilania. Dopóki nie męczyłem kontrolera sterowaniem tego ściemniacza z aplikacji - wszystko działało dobrze, ale dało się problem powtórzyć gdy uparcie chciałem sterować tym problematycznym ściemniaczem.
Zgłaszałem sprawę do Zamela z naciskiem na dopracowanie funkcji resetu z aplikacji. Zamel twierdził, że reset softwareowy z aplikacji działa tak jak odłączenie od zasilania, co wg mnie nie jest prawdą, gdyż wykonywanie go z aplikacji nie przynosiło poprawy.

Wg. mnie kontroler (soft) ma jakiś błąd w oprogramowaniu i pewnie coś mu się przepełnia (takie programistyczne określenie) i przestaje poprawnie reagować - zawiesza się.

Teoretycznie EFC-01 jest w stanie obsłużyć 100 odbiorników, ale to tylko teoria. Nie sądzę, aby Zamel w swojej niefrasobliwości faktycznie przetestował 100 odbiorników współpracujących z EFC-01. Myślę, że tylko tak obliczyli możliwości. I wg mnie to jest raczej ograniczenie pamięci kontrolera - podobnie jak z ilością scen. Tak mi to wytłumaczono w przypadku scen.

Proponuję Ci uderzyć do Zamela z tym problemem - niech się trochę postarają. Możesz dodać, że ja także coś takiego zgłaszałem parę miesięcy temu.

Daj znać jak poszło.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2017, 12:59:11 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant