POZEW ZBIOROWY

  • 0 Odpowiedzi
  • 6364 Wyświetleń
POZEW ZBIOROWY
« dnia: Stycznia 11, 2019, 12:19:09 »
Cześć Wszystkim

mija właśnie ponad dwa lata odkąd nieszczęśliwie zdecydowałem się na system Zamela. Szukałem czegoś co będzie funkcjonowało jako całość (minimum na początek okna, światło i ogrzewanie). Oczywiście zastanawiałem się na innymi systemami, ale KNX - cena, Fibaro - nie lubię nachalnego marketingu i inne.
Czysty przypadek sprawił że na trafiłem na materiały Zamela o Exta Life. Nawet osobiście kilka razy rozmawiałem z Łukaszem Rojem który odpowiada za temat, gdzie zachwalał mi system jaki to on będzie rewolucyjny w stosunku do Exta Free (komunikacja dwukierunkowa, aktualizacja przez internet) itd.
Tak jak wszyscy dałem się nabrać na fałszywe informacje.
Mam nawet od nich katalog z 2016 w którym pięknie się prezentuje Regulator temperatury GKN-01. Jest nawet jego pełna specyfikacja techniczna niestety tylko na papierze.
Specjalnie pod to pociągnąłem dodatkowe kable do każdego pomieszczenia aby było na przyszłość. Ale mam dość patrzenia przez te dwa lata na dziury w ścianie każdego pokoju i wystające kable.
Żeby była jasność - nie neguję produktów Zamela. Jak chcą to potrafią zrobić porządne rzeczy. Te elementy które ma zainstalowane działają bez zarzutu.
Mam pretensje o to że wmówiono wszystkim jedno a jak wyszło każdy widzi.
W styczniu 2016 byłem chyba jednym z pierwszych użytkowników systemu. W ciemno zamówiłem ponad 20 elementów nie licząc centrali, chcąc z czasem rozwijać automatykę o kolejne elementy.
Niestety od tamtego okresu nie doszło nic nowego.

Z braku perspektyw jakieś zmiany podejścia co do realizacji chociażby informacji z 2016 roku (czyli regulator, albo aktualizacja przez internet) zamierzam im to oddać i serdecznie podziękować za stracony czas.

Z tego co czytałem wątki od innych też mają dosyć czekania. Chciałem na początku sam skierować sprawę do Zamela, ale pomyślałem że jeśli byłoby więcej chętnych to można się pokusić o pozew zbiorowy oszukanych użytkowników.
Jeśli byłby ktoś chętny żeby dołączyć to proszę o info na priv. Zobaczę ile będzie osób dopiero wtedy podejmę kolejne działania.