Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1

  • 338 Odpowiedzi
  • 22524 Wyświetleń
*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 30, 2020, 19:56:13 »
Strasznie duże zamieszanie się tu zrobiło na tym forum jest tyle wersji do pobrania że jak się po jakimś czasie wejdzie to nie wiem którą pobrać i zainstalować. Nie lepiej było by usuwać starsze już nie aktualne wersje.

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 30, 2020, 20:09:48 »
Strasznie duże zamieszanie się tu zrobiło na tym forum jest tyle wersji do pobrania że jak się po jakimś czasie wejdzie to nie wiem którą pobrać i zainstalować. Nie lepiej było by usuwać starsze już nie aktualne wersje.
To bardzo proste: zawsze pobieraj najnowszą 🙂

A poza tym, w tym dziale zawsze, gdy opublikuje nowszą, większą wersję to ustawiam wątek od nieaktualnej wersji jako zamknięty, na szaro.
Zobacz tutaj i wszystko stanie się jasne: https://www.forumextalife.pl/index.php?board=60.0
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 02, 2020, 11:38:38 »
tak tylko informacyjnie, od wczoraj mam sofcik 1.6.10-beta - integracja działa bardzo dobrze, nie zauważyłem żadnych problemów :)
Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 02, 2020, 11:43:18 »
tak tylko informacyjnie, od wczoraj mam sofcik 1.6.10-beta - integracja działa bardzo dobrze, nie zauważyłem żadnych problemów :)
Dzięki za info :)

A, kolego @wswsws - jeszcze taka mała porada: zawsze, gdy pojawia się nowsza wersja integracji to aktualizuję link w pierwszym poście: https://www.forumextalife.pl/index.php?topic=370.0.
A dodatkowo można po prostu wejść na stronę github i pobrać najnowszą wersję zamiast kopać po forum i szukać która byłą ostania. Oto link to github z wersjami: https://github.com/dgtal1/extalife_custom_component/releases/
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 02, 2020, 14:30:22 »
Witam po przerwie. Mogę z zadowoleniem powiedzieć, że integracja na bramce AI-Speaker "Jolka" działa super stabilnie. EFC-01 bez problemów/zwiech i zaczynam o nim zapominać. Z małym epizodem zamiany adresu IP w pliku integracji po zaniku prądu w domu. Do aplikacji Zamel nie zaglądam. Od kiedy mam na ręku zegarek z aplikacją od AI-Speaker, bardzo wygodnie steruję głosowo. Już tylko notyfikacji z przycisków do szczęścia brakuje. Ale pojawiły się tagi NFC więc wciąż pojawiają się nowe możliwości sterowania w HA. Ten projekt mnie nie przestaje zaskakiwać i przygoda trwa już od roku. Na każde nowe wydanie czekam jak na kolejny odcinek ulubionej sagi. Już nie mogę się doczekać świątecznego wydania...
Zespół AI-S fajnie ubiera to w szczegółach. Jest nowa integracja z kalendarzem Google i prace idą nad włączeniem go do automatyzacji z wykorzystaniem głosowych komend - bajka.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2022, 14:00:28 wysłana przez Cezary.K »
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 02, 2020, 21:42:22 »
Witam po przerwie. Mogę z zadowoleniem powiedzieć, że integracja na bramce AI-Spicker "Jolka" działa super stabilnie. EFC-01 bez problemów/zwiech i zaczynam o nim zapominać.
Tak, to zdecydowanie najlepsza wersja integracji. Wszystko dzięki przejściu na asynchroniczne wykonanie (tak jak HA) i jedno połączenie. U nie EFC-01 zawieszał się i tak dość rzadko, raz na parę miesięcy, ale na 2.1 jeszcze się nie zawiesił :)
Cytuj
Do aplikacji Zamel nie zaglądam.
Tak jak i ja i to jest chyba normalne jeśli ma się taki system jak HA i można sterować tak wieloma urządzeniami/systami z jednego miejsca. To tak wygodne, że natywne aplikacje przydają się tylko do ustawiania szczegółów w systemie i parowania odbiorników z bramkami itp.
Kto ma oprócz systemu inteligentnego domu inne urządzenia ten szybko znudzi się tym całym smart domem i zauważy, że to wszystko nie ma sensu jak się człowiek co chwila między różnymi aplikacjami musi przełączać, albo w każdej aplikacji z osobna budować jakieś rutyny czy automatykę. Widać to tym szybciej im więcej tych różnych smart gadżetów w domu.
Popełniłem ostatnio długi post na forum Grentona o tym dlaczego integracja systemów sprzętowych z takim rozwiązaniem jak HA to po prostu mus. I widać, że nie jestem odosobniony w tej opinii.
Grenton co prawda umożliwia integrację z dowolnym systemem poprzez dedykowany moduł HTTP, ale to bardziej rozwiązanie do budowania swojej integracji niż gotowy protokuł. No i mają wymówkę, że można, ale nie robią zbyt wiele, aby zaoferować gotowe rozwiązanie do integracji z HA.
Na szczęście u nas jest inaczej i Zamel sprawę integracji z systemami otwartymi traktuje bardzo poważnie ;)

Cytuj
Od kiedy mam na ręku zegarek z aplikacją od AI-Spicker, bardzo wygodnie steruję głosowo. Już tylko notyfikacji z przycisków do szczęścia brakuje. Ale pojawiły się tagi NFC więc wciąż pojawiają się nowe możliwości sterowania w HA.
Oj tak, dużo się w tym roku dobrego w HA wydarzyło. W 2019 było może max połowa taj całej dobroci. Tak do szczęścia brakuje notyfikacji z nadajników, ale mój optymizm i nadzieja w tej kwestii się kończy...

Cytuj
Ten projekt mnie nie przestaje zaskakiwać i przygoda trwa już od roku. Na każde nowe wydanie czekam jak na kolejny odcinek ulubionej sagi. Już nie mogę się doczekać świątecznego wydania...
Ja tak samo :) A w Zamelu jakaś cisza ostatnio, ani softu nowego ani aplikacji...Cisza przed burzą czy stagnacja? Oto jest pytanie. Ciekawe czy będzie coś wartego uwagi z nowości Exta Life na Święta....
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 04, 2020, 20:13:40 »
zachciało mi się VLANów ;) EFC-01 powędrował więc do innej podsieci. Jak teraz w HA edytować integrację i wpisać nowy IP by wszystko nadal działało?
Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 04, 2020, 20:28:11 »
zachciało mi się VLANów ;) EFC-01 powędrował więc do innej podsieci. Jak teraz w HA edytować integrację i wpisać nowy IP by wszystko nadal działało?
Musisz zajrzeć do folderu '.storage'.
Chodzi o ten plik w załączniku
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2020, 20:30:08 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline gs

  • **
  • 31
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 04, 2020, 21:56:22 »
Jak czytam wasze wypowiedzi to aż mi się nie chce wierzyć i nie rozumiem dlaczego u mnie nie da się choć jeden dzień zapomnieć o Exta i HA.

*

Offline gs

  • **
  • 31
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 04, 2020, 22:08:11 »
Coś powoduje zapychanie się kontrolera.
1. Czy na kontrolerze EFC-01 macie jedno konto i z niego korzysta HA.
2. Czy restartujecie HA albo Exte - jak często. [u mnie HA minimum 1x dziennie a exta to czasem i po 10 razy]
3. Czy router może powodować jakiś problem

*

Offline gs

  • **
  • 31
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 04, 2020, 22:21:39 »
Dzisiaj rano połowa rolet nie otwarta, wczoraj z kilku czujników temperatury brak odczytu od 8 godzin -RESTART exty  są odczyty wyjechałem do pracy  jak wróciłem okazało się że działało 10 minut. a te czujniki sterują głowicami od podłogówki. Nie mam takiej doby by było ok.

*

Offline gs

  • **
  • 31
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 04, 2020, 22:23:55 »
Zaczynam mieć dosyć. A może jeszcze coś z maliną jest nie tak, albo coś z integracji mi się nie prawidłowo wgrało. mam wersje 2.1.1
Czy jak wejdziecie w historie i tam są te zielone paski jest pasek u mnie pomarańczowy oznaczony jako efc-01 Czy macie ciągły czy jest czasami niedostępny.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2020, 22:38:27 wysłana przez gs »

*

Offline admin

  • *****
  • 1657
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 04, 2020, 22:55:13 »
Zaczynam mieć dosyć. A może jeszcze coś z maliną jest nie tak, albo coś z integracji mi się nie prawidłowo wgrało. mam wersje 2.1.1
Czy jak wejdziecie w historie i tam są te zielone paski jest pasek u mnie pomarańczowy oznaczony jako efc-01 Czy macie ciągły czy jest czasami niedostępny.
Może malina a może masz jakieś problemy z siecią i łącznością między nią a EFC.
U mnie nie ma problemów, ale z ciekawości sprawdziłem historię i wykryłem 30 sekund niedostępności, ale pamiętam dobrze że wtedy ofpinalem go od sieci. Poza tym jednym stabilny jak beton.
Tak to u mnie wygląda jak w załączniku.
Podiagnizuj sieć. Może kolega shibby jako spec od sieci coś wymyśli🙂
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline gs

  • **
  • 31
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 04, 2020, 23:09:43 »
To u mnie jest tragedia jeśli o to chodzi.

*

Offline gs

  • **
  • 31
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 04, 2020, 23:15:48 »
Tu jest tylko dzisiejszy poranek. Czyli problem z siecią może wieszać całość.